Frankfurtský autosalon by neměl zklamat fanoušky automobilů, protože představí nové modely pro roky 2015, 2016 a další, stejně jako pokrokové koncepty automobilů budoucnosti. Velkou pozornost na frankfurtském autosalonu vzbudilo Porsche Mission E, futuristický, elegantní, plně elektrický sportovní vůz německého výrobce luxusních automobilů. Na rozdíl od všeho, co je v současnosti na silnicích, nemá zpětná zrcátka, ale spoléhá se na kamery, které pokrývají mrtvé úhly. Na jedno nabití dokáže ujet 500 km a své baterie doplní během několika minut.

Ochutnávka vozu budoucnosti podle jeho výrobce: “Protože s koncepčním vozem chcete skutečně poskytnout pohled do budoucnosti, máte jako designér mnohem větší volnost. Můžete si troufnout na věci, které alespoň v dnešní době ještě nejsou legální, ale doufáte, že v budoucnu legální budou. Máme tedy větší svobodu,” říká šéfdesignér Michael Mauer.

Všechny složky, které se zde proměňují a které mění několik oblastí vozu, jsou technologicky zcela nezbytné k dosažení této fantastické aerodynamické hodnoty. Steffen Koehl, vedoucí oddělení Global Advanced Design

Dalším koncepčním vozem, který ve Frankfurtu upoutal pozornost, byl inteligentní aerodynamický automobil Mercedes. Jedinečná ukázka aerodynamických schopností značky se může pochlubit součinitelem odporu vzduchu pouhých 0,19. Aby Mercedes dosáhl této nebývalé úrovně kluzkosti, vyvinul dynamickou, přizpůsobivou strukturu karoserie, která mění tvar doslova stisknutím tlačítka. Dokonce i kola zmenšují své prohlubně a stávají se zcela plochými, což umožňuje vzduchu klouzat po bocích vozu.

Podle Steffena Koehla, vedoucího oddělení Global Advanced Design společnosti Mercedes-Benz, “všechny složky, které se zde proměňují, které mění několik oblastí vozu, jsou technologicky zcela nezbytné k dosažení této fantastické aerodynamické hodnoty.”

Tags:

Napsat komentář